moda

Część tego portfolio dostępna jest po kontakcie z właścicielem witryny. Poświęcona jest fotografii katalogowej oraz reklamowej odzieży. Zdjęcia wykonuję w naszym studio, w odpowiednio dobranych wnętrzach lub plenerze. Realizacja odbywa się według przygotowanego projektu zaakceptowanego przez zleceniodawcę lub layout'u przedstawionego przez klienta. Do galerii mody wybrałem m.in. reklamowe zdjęcia bielizny damskiej, fotografie do katalogu z bielizną dla sportowców, a także zdjęcia na opakowania rajstop. Znajdują się też tutaj zdjęcia na pionowe bilbordy dla firmy Rider, fotografie do katalogu sukien ślubnych firmy Isabel i producenta bluzek damskich. Odmienną propozycję stanowią zdjęcia obuwia zaprojektowanego przez Larry'ego prezentowane na pokazie mody wiosennej w Łodzi.

produkt

Zdjęcia produktów to bardzo popularny rodzaj zdjęć w dziedzinie fotografii użytkowej. Ze względu na ich tematyczną różnorodność prace zostały podzielone na podkategorie: artykuły spożywcze, perfumy, puszki, szkło, tkanina, artykuły biurowe i pozostałe przedmioty. Podobnie jak w przypadku mody, także tutaj znajdują się fotografie o charakterze katalogowym oraz reklamowym.

natura

W galerii "natura" oprócz krajobrazów zamieściłem także zdjęcia roślin i zwierząt. Większość prezentowanych tu pejzaży to okolice Jeziorska - zalewu usytuowanego w moich rodzinnych stronach, oraz tereny powiatów: poddębickigo i sieradzkiego. Prace te można znaleźć w bogato ilustrowanych wydawnictwach: folderach, mapach, pocztówkach itp. oraz w materiałach multimedialnych. Wiele z nich zebrałem w prezentacji multimedialnej "Atrakcje turystyczne Powiatu Poddębickiego" ze szczegółową mapą poszczególnych gmin i fotografiami prezentującymi ich walory. Kilkadziesiąt wykonanych przeze mnie krajobrazów z okolic ziemii sieradzkiej znaleźć można także w obszernym wydawnictwie "Sieradzkie".

portret

W tej kategorii znajdują się m.in. zdjęcia do katalogu modelek i "banku twarzy", portrety wykonane na zamówienie osób prywatnych, czasopism i różnych wydawnictw. Są tutaj również przykłady portretów o charakterze tzw. artystycznym przygotowanych na konkursy i wystawy fotograficzne oraz zdjęcia zrobione dla przyjemności mojej lub osoby fotografowanej. Ze względu na różnorodny charakter i przeznaczenie zdjęć znajdujących się w moim portfolio, niektóre z prezentowanych tutaj prac znaleźć można także w innych jego kategoriach.

reportaż
zdjęcia ślubne

Dział poświęcony reportażowi można podzielić na dwie części: reportaż tradycyjny - wykonywany głównie na zlecenie i reportaż artystyczny, czyli cykl tematycznie połączonych ze sobą zdjęć opowiadających pewną historię.